Aktualitet

Manastirliu: Marrin dozën e dytë 125 mjekë dhe infermierë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 03/02/21 |
Opi Nion

125 mjekë dhe infermierë të spitaleve COVID kanë marrë dozën e dytë të vaksinës pas ardhjes së 1170 dozave nga kompania Pfizer.

Lajmi është bërë ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në “Facebook”.

Ministrja thotë se aktualisht vijon vaksinimi i stafeve mjekësore që janë drejtpërdrejtë të ekspozuar ndaj virusi në spitalet COVID.

“Stadiumi Air Albania 125 mjekë dhe infermierë të spitaleve #COVID kanë marrë dozën e dytë të vaksinës, teksa #vijon vaksinimi i stafeve mjekësore të vijës së parë,” shkroi ministrja në Facebook./ Opinion.al

Pas