Aktualitet

Manastirliu: 50 mijë doza vaksinash Coronavac mbërritën në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:53 - 19/06/21 |
Opi Nion

Një tjetër ngarkesë vaksinash kundër COVID-19 kanë mbërritur në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në rrjetet sociale bën me dije se vaksinat janë të Coronavac.

Sipas Manastirliu në total në vendin tonë kanë ardhur mbi 1 milion doza vaksinash dhe të tjera pritet të vijnë në vijim.

“Aeroporti “Nënë Tereza” – 50,000 doza të vaksinës Coronavac sapo kanë mbërritur në Shqipëri, duke kaluar mbi 1 MILION sasinë e vaksinave të mbërritura deri tani VaksinimiNukNdalet ShqipëriaBuzëqesh, SkaKohëPërPushim”, shkruan Manastirliu./Opinion.al

 

 

Pas