Bota

“Makinës me të cilën lëvizte presidenti rus Vladimir Putin iu bë atentat me bombë”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:41 - 14/09/22 |
Opi Nion

Disa media ruse deklarojnë se presidentit të Rusisë Vladimir Putin i është bërë një atentat me bombë, por që ka rezultuar i pasuksesshëm.

Ky lajm është bërë i ditur nga kanali anti-Putin General SVR Telegram. Ndërkohë, sipas “Dailystar” disa nga truprojat e Putin janë zhdukur pas ngjarjes, dhe kjo ngre dyshime të forta se ndaj makinës me të cilën udhëtonte presidenti rus mund të jetë bërë atentat.

Burime të pakonfirmuara theksojnë se një shpërthim i fortë ka ardhur nga pas limuzinës me të cilën udhëtonte Putin dhe dyshohet se ka qenë një “sulm me bombë”.

Të njëjtat burime theksojnë se menjëherë pas kësaj ngjarjeje janë shkarkuar disa nga truprojat e Putinit të cilët edhe janë arrestuar.

Ndërkohë sipas asaj që rarporton General SVR Telegram shefi kryesor i propagandës së Putinit, Vladimir Solovyov, është shfaqur në emisionin e tij televiziv me shenja dhe mavijosje në fytyrë.

Zëdhënësi i propagandës së Vladimir Putin refuzon të shpjegojë shkurtimet dhe mavijosjet e misterit të ditës.

Ndërkohë që nga Kremlini ende nuk ka asnjë reagim. Sipas kanalit anti-Kremlin, Putin po udhëtonte për në rezidencën e tij zyrtare në një datë që ende nuk është bërë publike, ndërsa ka qenë i frikësuar.

 

Pas