-ARKIVA OPINION

MAKINAT, CFARE GJOBASH DO TE PAGUAJME?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 03/11/14 |
root

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ngfGIRFzd04″ width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

 1. Ky eshte ministri i transportit qe nuk di se eshte e detyrueshme pajisja me jelek apo me ate bidonin per te shuar flaket apo kuti e ndihmes se shpejte.

  Ministri nuk e di se eshte e detyrueshme, kurse gjobat i di dhe i urdheron mire e bukur. Ai bidoni zjarrshues dhe kutia e ndihmes se shpejte eshte skandal dhe ashiqare per te fituar lek me tregun e shitjes dhe me rrushfetet qe Ministri mbron. Na flet per zbatim ligji dhe raprezalje haxhinasko.

  Tregon 14 vjet burg Haxhinasko per humbje jete ne aksident e siper dhe nga ana tjeter denojn djalin e Xhuvanit me dy muaj burg per vrasje me paramendim.
  Na tregon gjoben 400 mij lek Haxhiu i Naskos, ku rroga mesatare eshte 300 mij lek e pa piken e turpit krahason sanksionet me Italin e Britani, duke mos ven ne dukje diferencen e rroges. Nqs ne Itali nje shkelje e kodit rrugor sanksionohet me 170 euro, kjo shifer sanksioni korrispondon me 12-20% te rroges mujore ne Itali. Kurse ne Shqiperi me 110%.
  Zoti Haxhi i naskos, keto jane grabitje me dhune te qytetareve dhe fshatareve.

  Zoti Haxhinasko e stafit te grabitesve te qeverise ku beni pjese edhe ju: mire ua beni ketij populli perderisa ju voton. Me popull pa tru nuk besoj se gjen, jo vetem ne europe, por edhe ne bote.

  Ti hani me shendet leket e gjobave dhe rrushfetet qe jeni mesuar.

Pas