Rajoni

Makina vjen me shpejtësi dhe e qëllon, momenti i vrasjes së shqiptarit në AthinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 17/11/21 |
Opi Nion

Mediat greke kanë bërë publike momentin e ekzekutimit të të riut shqiptar në Athinë. Kanë qenë kamerat e sigurisë së një karburanti ato që kanë filmuar momentin kur një makinë e tipit “BMW”, i afrohet shqiptarit, një person nxjerr armën me silenciator dhe qëllon për vdekje të riun.

Marius Dhiamandi , është i riu i cili mbeti i vrarë në vend pasi persona të paidentifikuar e qëlluan me armë nga një makinë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën Kipseli.

Mediat greke shkruajnë se karburanti ku ndodhi ngjarja është në pronësi të gruas së shqiptarit.

Autori i krimit ka qëlluar disa herë në drejtim të tij, madje dhe një plumb ia kanë drejtuar në kokë. Ai mori 3 plumba, në kokë e gjoks.

Disa minuta më pas, mjeti i autorëve, tip “BMW”u gjet i djegur. Ai rezultoi i vjedhur rreth 1-muaj më parë, në Glifadha.

Shqiptari nuk ishte një emër i panjohur për autoritetet greke, pasi ishte arrestuar më herët për vrasje në zonën e Kipselit dhe trafikim kokaine./Opinion.al

Pas