Kronikë

Makina ra në lumin Shkumbin, viktima dhe të plagosurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:46 - 01/02/22 |
Opi Nion

Tre persona kanë humbur jetën në aksidentin e ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Një makinë me 6 persona folur nga rruga duke përfunduar në lumin Shkumbin, tre prej personave që udhëtonin në makinë janë shpëtuar, ndërsa për fat të keq tre të tjerë nuk kanë mundur të mbijetojnë.

Trupat e viktimave të cilët mësohen se janë një çift bashkëshortësh të moshave 34 dhe 35 vjeç janë nxjerrë, ndërkohë që po punohet edhe për gjetjen e trupit të tretë që është rrëmbyer nga rryma në momentin kur ekskavatori ndërhyri për të spostuar automjetin./Opinion.al

Pas