Aktualitet

Makina përplaset me trafikndarësen, humb jetën pasagjeri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 27/02/21 |
Semiljana Azizi

Një aksident automobilistik është shënuar pasditen e sotme në fashtin Gjokaj, Vorë.

Nga njoftimi i policisë bëhet me dije se shtetasi H. S., ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe përplasur me trafikndarësen.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë pasagjeri që ndodhej në automjet 80-vjeç, ndërkohë që shoferi ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetë.

Në fshatin Gjokaj, Vorë, shtetasi H. S., ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe përplasur me trafikndarësen.

Për pasojë kanë marrë dëmtime drejtuesi i mjetit shtetasi H. S, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve dhe pasagjeri në mjet shtetasi S. S., rreth 80 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë. Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”– thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

Pas