Aktualitet

Makina përplas 11-vjeçarin, transportohet në Tiranë për ndihmë mjekësore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:40 - 24/08/20 |
Al Do

Një i mitur është aksidentuar në Kukës nga një automjet dhe është dërguar urgjentisht në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Kukës-Gostil, ku një mjet tip “Mitsubishi”, ka aksidentuar shtetasin e mitur E.M., rreth 11 vjeç, banues në Kukës.

Drejtuesi i mjetit në njoftimin e parë të policisë u tha se ishte larguar nga vendngjarja pasi aty kishte mbetur automjeti i tij.

Por në një njoftim të dytë policia sqaron se shtetasi A.H., 35 vjeç, banues në Bushtricë, e ka dërguar me mjet tjetër fëmijën në spitalin e Kukësit dhe është vetë dorëzuar pranë Drejtorisë së Policisë.

Fëmia i dëmtuar, pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore, po trasportohet për mjekim më të specializuar në spitalin traumës Tiranë. /Opinion.al

Pas