Kronikë

Makina në flakë/ Hoxha nxjerr videon: Ja mesazhi i atentatit në Fushë-KrujëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 20/07/22 |
Opi Nion

Gazetari Artan Hoxha, ka publikuar pamjet e makinës të përfshirë nga flakët, vetëm pak momente pas atentatit me tre viktima në Fushë-Krujë.

Sikurse shfaqet në videon e mëposhtëme makina është duke u djeguur ndërsa dy prej të rinjve janë brenda automjetit.

Në një postim në Facebook, Hoxha thotë se mesazhi i masakrës në mbikalimin e Fushë-Krujës është: Far west in the west of Albania.

Mesazhi i masakres mbi uren e Fushe Krujes…Far west in the west of Albania 17 korrik 2022.

Imazhet makaber nga ekzekutimi mafioz i Brilant Martinajt, Besmir Hoxhes dhe Diklen Vates…”-shkruan Hoxha.

Tre të rinj, Brilant Martinaj, Besmir Hoxha, dhe Dikler Vata, u ekzekutuan në një atentat të mirëorganizuar të dielën.

Ata po udhëtonin nga Rinasi në drejtim të Fushë-Krujës kur nga një automjet paralel me ta, u qëlluan 90 plumba në drejtim të tyre.

Diklen Vata ka arritur të dalë i gjallë nga automjeti që u përfshi nga flakët, por atentatorët, janë rikthyer për ta ekzekutuar.

Pas