Kronikë

Makina del nga rruga në Lushnje dhe përplas dy këmbësore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 26/12/20 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar sot në aksin Fier-Kolonjë, ku si pasojë janë plagosur dy gra këmbësore.

Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin dhe ka përlasur me murin rrethues të një banese, dy gra të cilat po kalonin në atë zonë kur ndodhi aksidenti.

Mësohet se dy të aksidentuarat janë dërguar në spitalin e Lushnjes, ndërsa sipas informacioneve një prej tyre, 62-vjecarja me inicialet F.M, është në gjendje kritike. Ndërkohë, drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariatin e policisë./ Opinion.al

Pas