Kronikë

Makina del nga rruga, humb jetën drejtuesi i mjetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 07/12/19 |
Al Do

Një aksidenti automobilistik është regjistruar në afërsi të fshatit Rrëmbec në aksin rrugor Korçë-Maliq.

Një automjet tip Benz ka dalë nga rruga dhe ka zënë poshtë drejtuesin e mjetit.

Për pasojë ai ka humbur jetën. Ai është identifikuar si Mikel Bode, 37 vjeç, banues në fshatin Ormen.

Zjarrëfiksja që mbërriti në vendngjarje e ka patur të vështirë të nxjerrë trupin e drejtuesit nga mjeti dhe ky proces ka zgjatur rreth 30 minuta.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit. /Opinion.al

Pas