Politikë

Majko reagon për deklaratën e ministrit serb: Përdor fyerjen si “sport”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:06 - 04/10/20 |
Opi Nion

Deklarata e Ministrit të Mbrojtjes të Serbisë, Aleksandër Vulin, ka ngjallur reagime në qeverinë shqiptare. Vulin shprehej për takimin e dy qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, se kryeministri Edi Rama ka provokuar Serbinë dhe po punon për krijimin e Shqipërisë së Madhe.

Pas kësaj deklarate, Rama i kërkoi ditën e djeshme Presidentit të Serbisë, Vuçiç që të dënojë reagimin e ministrit Vulin. Ndërkohë, ditën e sotme ka reaguar dhe Ministri i Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko.

Majko shkruan se fyerjet për përdoren si “sport” në marrëdhëniet e Serbisë me Shqipërinë, ndërsa shton se; “Duhet ti kujtohet, besoj, se cmimi në kohë të vështira është ai më realisti. E kanë pasur 5 milionë dollarë! Sot! Edhe cmimin e biletës për të vajtur në Uashington duhet ta paguajnë vetë!”

Reagimi

Po publikoj një foto, si kujtesë historike, për Ministrin e Mbrojtjes të Serbisë, Aleksandar Vulin, që po përdor fyerjen si “sport” në marrdhënien me shqiptarët.

Duhet ti kujtohet, besoj, se cmimi në kohë të vështira është ai më realisti. E kanë pasur 5 milionë dollarë!

Sot!… Edhe cmimin e biletës për të vajtur në Uashington duhet ta paguajnë vetë!

Pas