Bota

Macron: E kuptoj tronditjen nga karikaturat, dhuna nuk justifikohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:01 - 31/10/20 |
Opi Nion

Në një intervistë ku flet mbi çëshjet e botës arabe dhe që do të transmetohet në televizionin Al Jazeera në orën 17:00, presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se e kupton tronditjen e provokuar nga karikaturat e Muhametit nga ana e “ Charlie Hebdo” , por e dënon në mënyrë absolute çdo shfaqje dhune.

“E kuptoj që mund të jenë të shokuar nga disa karikatura, por nuk do ta pranoj kurrë se mund të justifikohet dhuna. Liritë dhe të drejtat tona mendoj se duhen mbrojtur”, ka thënë Macron në një ekstrat të intervistës që do të transmetohet./Opinion.al

Pas