Politikë

Macron dhe kryeministri spanjoll, urojnë Ramën për mandatin e tretë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:05 - 28/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka marrë meszh urimi nga presidenti francez, Emmanuel Macron, për fitoren e mandatit të tretë në zgjedhjet e 25 prillit.

Kryeministria njofton se Rama ka marrë një urim edhe nga kryeministri spanjoll Pedro Sanchez.

Më herët gjatë ditës së sotme Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, e cila do drejtojë OSBE-në për 1 vit ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të tretë.

Kryeministri Edi Rama po ashtu zhvilloi dje, një bisedë telefonike me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyp Erdogan dhe Kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, të cilët e uruan për fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit./ Opinion.al

Pas