Kronikë

Lushnje/36-vjeçari dhunon gjyshen, e moshuara dërgohet në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:40 - 31/01/21 |
Opi Nion

Një 36-vjeçar nga Lushnja me iniciale S.M. , ka ushtruar dhunë fizike ndaj gjyshes së tij 89-vjeçare me inicialet H. K.  Policia bën të ditur se e moshuara është dërguar në spital, ndërsa autori i dhunës është shoqëruar në komisariat. Nuk dihen arsyet që e kanë çuar të riun drejt këtij veprimi.

“Sot rreth orës 10:30, njoftohemi se në fshatin Grabian, shtetasi S. M., 36 vjeç, ka ushtruar dhunë fizike ndaj gjyshes së tij, shtetases H. K., 89 vjeçe,  e cila ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve. Shërbimet e Policisë kanë bërë kapjen dhe shoqërimin në Komisariat të shtetasit S. M dhe po kryhen veprimet procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia./Opinion,al

Pas