Aktualitet

Luneda, drejtoresha që u përball me Xhafën!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 10/11/15 |
b.f

TIRANË- Luneda Sufali drejtoi për dy vite një nga agjencitë më kryesore në vend, atë që kontrollon dhe licencon lojërat e fatit në vend. Emërimi i saj në vazhdën e “vajzave të bukura në krye të institucioneve shtetërore” nuk kaloi pa rënë në sy. Prej tyre tashmë vetëm Briseida e Tatimeve ka ‘mbijetuar’.

Por Luneda do të mbahet mend jo vetëm për punën në këtë institutcion por edhe për një incident në Kryesinë e Kuvendit, dhe pikërisht me Fatmir Xhafën që pak kush ka guxuar të përballet, të paktën para kamerave.

Në prill të 2015 teksa kishte shkuar të raportonte në Komisionin e Ligjeve, ajo u tha deputetëve para se të niste mbledhja se “të gjithë jeni në konflikt interesi me ligjin për lojërat e fatit”, ku prezent ishte edhe ministri i Financave Cani.

Po ua sjellim edhe njëherë atë debat mes Xhafajt dhe Sufalit

Luneda Sufali: Të gjithë deputetët janë konflikt me ligjin për lojërat e fatit (luajnë kazino)

Majko: Thuaja me zë të lartë, kryetarit të Komisionit Xhafa

Luneda Sufali: Duhet të bëhet pyetja që t’ia them…

Fatmir Xhafaj: A ka mundësi të mos flasësh më, ose do dalësh

përjashta…Këtu e drejtoj unë mbledhjen, aty ku merr pjesë ti,

drejtojnë ata (ministri).

Luneda Sufali: Patjetër, por po i ktheja përgjigje zotit Majko.

Fatmir Xhafaj: Patjetër, por përgjigje kur jam unë nuk mund të

japësh. Nuk e di çfarë pune bën atje në ministri po…

Luneda Sufali: Pastruese. (Qesh)

Fatmir Xhafaj: Atëherë dil nga salla.

Luneda Sufali: Jam e ftuar në Komision.

Fatmir Xhafaj: Atë e vendos unë, të lutem largohu nga karrigia.

Luneda Sufali: Nuk largohem!

Fatmir Xhafaj: Zonjë, urdhëroj unë këtu!

Luneda Sufali: S’mund të largohem. Më kanë caktuar për të ardhur

të mbroj diçka…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas