-ARKIVA OPINION

LULZIM BASHA, JA C’DO BEJE OPOZITA!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 13/11/14 |
root

I ftuar:

Lulzim Basha – Kryetar i Partisë Demokratike

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=b2NqRhvuL5Q” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (13)

Shkruaj nje koment

 1. Hahaha paske bere arritje te medha, dallon ngjyrat. Nuk me intereson c’ka mendon ti per emrin tim sepse shyqyr zotit nuk mendoj si ty qe je me afat….. Dhe dinke qe me paska mbaruar i IMI, ki dicka parasysh pervec ngjyrave, ndonjehere njeriu nuk duhet te flase vetem per ti dhene ajer gojes sic ben ti.

 2. OSE ME TA PERKTHY ME SHQIP! NESE BUDALLAI DO TA KUPTONTE SE ISHTE I TILLE AT’HERE AI DO TU KURONTE. A ENDRIUS ENDRIUS JU MBAROI KOHA .OOOO SA MIR ME PAS SYT NE BALLE

 3. ENDRIUS,EMER PA LLOGJIKE,OSE PRINDERIT QEJFLI FILMASH ME SHPATA ! NJE NJERI ME SY NE BALLE I THOTE TE BARDHES TE BARDHE DHE NUK ZGJEDH TE JET DALTON SI TY DHE SHUM TE TJERE FATKEQSISHT

 4. Apo je socialist Dhe duhet te kem frike nje mize si ty… atehere e kam mire kur them qe shprehja e mendimit ne shqiperi ka marre fund. Sepse te kesh frike me fol vetem me ju ndodh…

 5. Hahahahah ore qe nuk le forme komunikimi kuptohet qarte. Nuk jam patriku Dhe as nuk e njoh te thuash Dhe te shprehesh keshtu do te thote qe je kokrra i idiotit dhe nuk duhet as te te bej me replike me ty se nuk jam ne nivelin tend. Sa per ofesen MOS po me kercenon valle???

 6. I vermi qe shkruan si me realist ketu eshte Patrick Dhe te gjithe ju qe beni sikur merrni vesh nuk dini si te reagoni Dhe beni batuta PA sens… e kuptoni qe ne shqiperi ka humb shprehja e mendimit se jeni si bageti…. nuk la qeveri PA opozite Dhe opozitare… o envera te vegjel ne nje mendje te Vogel…Basha eshte nje lider Dhe duhet te kuptoni qe ne se jeni AQ te zote Dhe keni fakte burgut i thote vete hapu… por te dhunosh minorene Dhe te moshuar vetem tek ne ndodh….

 7. Z.Basha, mund te jet nje jurist i mire ose me mire, eshte me siguri nje jurist me i mire se Tahiri e Bushati, por me then te drejten nuk eshte nje politikan.
  Basha, per mendimin tim duhet te jet me elastik edhe duhet ti pershtatet me shume popullit me gjuhen e komunikimit dhe tonin e dialogut. Kete e them sepse, Basha mund te kuptohet nga nje shtres qe ka njohuri dhe bagazh politik te larte, por jo nga masa e madhe e popullit.

  Per viziten e Rames, thuaje qarte z.Basha qe ishte nje falimentim dhe nje vizit aspak kostruktive. Autoritetet serbe e ironizuan dhe e quajten nje te papergjegjshem zotin Rama. Na vjen mire apo keq neve, ashtu eshte. Nuk kembegul njeriu per ti shkuar ne shtepi, kur i zoti i shtepis nuk te do. Nuk tha ndonje realitet qe bota nuk di, perkundrazi, po i dridhej goja nga frika dhe emocionet. Nuk kane nevoje kosovaret ti “mbroj” Rama…me llafe se me vepra nuk ka kurajo.

  Zoti Basha, nqs ju do i permbaheni drejtesis ashtu siç eshte, je larg nga objektivi per ta arritur. Per arritur diçka te mire duhet te luash edhe “pist”. Ashtu siç paguan ai 55 blogista per propagand, angazhohuni edhe ju me te katen gjysmat e tij. Konkurrenca jo leale eshte fakt dhe nuk mund ta mposhtesh me legalitet, sidomos ne shqiperi. Prandaj, luaje politiken sipas terrenit dhe njerezve.
  Ke te drejte zoti Basha qe ne stafin e Rames mafiozet jane ne linje te pare, por ju, kur jeni ne pushtet nuk duhet te kapeni me mafiozat ne vetvete(sepse te tille ka ne cdo vend) por me porositesit…dhe kur te thone qe “nuk din asgje” jepini maksimumin e burgut, keshtu qe heren tjeter kur te maten mire per mosdijen. Por, gjithashtu edhe ne kohen e PD-s korrupsioni dhe kafsheria policeske nuk mungonte, por, me then te drejten jo ne keto permasa si tani ne kaq pak kohe.

  Zoti Basha, metodat e juaja me denoncime, protesta etj, i hyjne nga nje vesh dhe i dalin nga veshi tjeter zotit Rama. Prandaj, per ata qe perdorin metodat e dhunes dhe te raprezaljes, u duhet pergjigjur me te njejtat metoda kur shterojn metodat demokratike.

  Me praktik zoti Basha! Pune te mbare!

Pas