Sport

Lukaku i “dhuron” fitoren Interit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:25 - 02/11/19 |
Opi Nion

Lukaku ka mposhtu i vetëm Bolonjën mbrëmjen e sotme. Blegu ka bërë një paraqitje të shkëlqyer duke shënuar dy gola për Interin.

Një fitore e merituar për ekipin nga Milano që ende vijon te ecë me hap kampioni në këtë kampionat të Serie A që sa vjen e bëhet më i bukur.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, me një ritëm shumë të ulët, ku të dyja ekipet më shumë studiuan njëra-tjetrën. Në pjesën e dytë vendasit kaluan në avantazh me Sorianon, por në minutën e 75 të takimit Lukaku i besoi deri në fund një rrëmuje në zonë duke e ndjekur topin deri pranë vijës fatale nga ku e ktheu në rrjetë.

Ky gol i riktheu besimin ekipit zikaltër që u hodh i gjithi në sulm dhe në minutën e parë shtesë fitoi një 11 metërsh, i cili u kthye në gol nga Lukaku./ Opinion.al

Pas