Sport

Luiza Gega ka një mesazh për shqiptarët në ditët e koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 24/03/20 |
Opi Nion

Atletja dhe kampiona shqiptare Luiza Gega ka një mesazh për të gjithë shqiptarët në këto ditë të vështira, kur i gjithë globi po përballet me përhapjen e koronavirusit.

Në një kohë kur shëndeti ka marrë rëndësinë dhe vëmendjen maksimale, Gega u thotë të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat antikoronavirus, ndërsa sugjeron që koha në shtëpi të shihet si moment për të shijuar qëndrimin me familjen.

Kujtojmë se numri i personave të prekur nga koronavirus në Shqipëri ka mbërritur në 123, ndërkohë që 5 pacientë kanë ndërruar jetë në spitalin infektiv./Opinion.al

 

Pas