Bota

Luftimet në Ukrainë, intensifikohen sulmet në DonetskBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 09/08/22 |
Opi Nion

Siç kishin paralajmëruar ekspertët dhe autoritetet vendase, gushti solli dhe intensifikimin e luftimeve mes Ukrainës dhe Rusisë.

Përleshje të ashpra mes dy ushtrive janë regjistruar mëngjesin e së martës në zonën e Donetskut, të shoqëruara nga bombardime të ashpra nga ana e rusëve.

Sipas Shtabit të Ushtrisë së Ukrainës, trupat ruse kanë nisur një valë të re sulmesh.

“Situata në rajon është e tensionuar, bombardimet janë konstante në të gjithë linjën e frontit. Rusët po vijojnë bombardimet, por njësitë ukrainase janë aty për të penguar këto sulme”, shkruhet në njoftimin zyrtar të ushtrisë.

Pas