Bota

Luftimet e ashpra, agjencitë humanitare pezullojnë operacionet në Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 27/02/22 |
Opi Nion

Agjencitë e OKB-së dhe partnerët e saj po pezullojnë operacionet humanitare në Ukrainë.

Shkak për këtë është bërë përkeqësimi i situatës dhe luftimet në Ukrainë.

“OKB-ja dhe partnerët e saj do të ruajnë praninë e tyre në të gjithë vendin dhe do të rifillojnë punën “pasi të përmirësohet situata”, tha Zyra e OKB-së për Koordinimin e Çështjeve Humanitare.

Në orët e fundit, përleshjet mes ukrainasve dhe trupave ruse janë intensifikuar, me këto të fundit që kanë marrë kontrollin e qytetit të dytë më të madh në vend, Kharkivin./Opinion.al

Pas