Bota

Luftime në qytetin ukrainas, predhat i marrin jetën 8 civilëve, mes tyre 2 fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 03/03/22 |
Opi Nion

Një zyrtar në qytetin e Izium, në juglindje të Kharkiv, ka raportuar se tetë civilë, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë si pasojë e sulmeve ajrore, gjatë natës në këtë qytet.

Nënkryetari i bashkisë Volodymyr Matsokin tha se vdekjet u shënuan pasi një predhë goditi banesën e tyre.

Po ashtu  Matsokin ka thënë se qendra e qytetit pësoi dëme të konsiderueshme, dhe shumë policë u plagosën pasi u godit me predha një ndërtesë qeveritare./Opinion.al

Pas