Bota

Lufta në Ukrainë/ Putin: Ne do të përfitojmë nga sanksionet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 04/03/22 |
Opi Nion

Presidenti rus Vladimir Putin, ka paralajmëruar vendet lidhur me vendosjen e sanksioneve të mëtejshme ndaj vendit të tij.

Ai thotë se ata që refuzojnë të bashkëpunojnë me Rusinë do të dëmtojnë veten e tyre – si dhe do të dëmtojnë Rusinë.

Por pavarësisht këtij dëmi, ai thotë se Rusia po zhvillon “kompetenca të reja” dhe projekte për të zgjidhur detyrat me të cilat po përballet.

“Ne do të përfitojmë nga sanksionet,” është shprehur ai./Opinion.al

Pas