Bota

Lufta në Ukrainë, 242 fëmijë janë vrarë nga sulmet ruseBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 29/05/22 |
Opi Nion

Ukraina deklaron se 242 fëmijë kanë ndërruar jetë si pasojë e sulmeve ruse dhe 440 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Por, shifrat mund të jenë akoma më të larta pasi luftimet vijojnë ende në pjesë të ndryshme të Ukrainës.

Numri më i lartë i personave të lënduar apo viktimave ishte në Donetsk, Kyiv dhe Kharkiv./ Opinion.al

Pas