Sport

Luajti në vitet e arta të Real Madridit, ndahet nga jeta ish-futbollisti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:07 - 10/01/21 |
Semiljana Azizi

Ish-futbollisti i Real Madridit, Pedro Kasado është ndarë  ditën e sotme nga jeta në moshën 83-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur  nga klubi i futbollit në faqen zyrtare, duke shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për vdekjen e ish-mbrojtësit spanjoll.

“Real Madridi, presidenti dhe bordi drejtues janë thellësisht të prekur nga vdekja e Pedro Kasados, i cili veshi fanelën e ekipit tonë në vitet 1960-1966 duke qenë dhe pjesë e akademisë sonë”, komunikon klubi madrilen në faqen zyrtare.

Kasado luajti gjithses 83 ndeshje në kampionat me Realin në vitet e arta të kësaj skuadre 50’-60’, ndërsa fitoi gjithsej 9 trofe. (1 Kupë të Kampioneve, 6 kampionate, 1 Kupë Interkontinentale dhe 1 Superkupë të Spanjës)./Opinion.al

Pas