Aktualitet

LSI kërkon shpalljen e pavleshmërisë së zgjedhjeve në dy qarqe të tjera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 10/05/21 |
Opi Nion

LSI ka animuar këtë të hënë rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në qarqet e Korçës dhe të Vlorës.

Në animimin e dorëzuar në KAS për qarkun e Korçës theksohet se rivendosja e karantinës për të penguar votimin e emigrantëve, ka sjell një cenim të vullnetit të zgjedhësve, ku LSI për pasojë dhe pse me një numër të konsiderueshëm votash nuk ka mundur të sigurojë asnjë mandat.

Po për të njëjtën arsye LSI kërkon shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve në qarkun e Vlorës.

Kujtojmë se jemi në ditën e fundit të dorëzimit të ankesave në KAS. Ndërkohë që më herët LSI ka animuar zgjedhjet në arkun e Gjirokastrës, Beratit dhe Durrësit./Opinion.al

Pas