Kryesore

LSI ankimon në KAS , kërkon rinumërim të votave në qarkun e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:01 - 09/05/21 |
Opi Nion

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dërguar ankimin e saj në KAS për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Durrësit.

Kjo forcë politike kërkon rinumërim dhe rivlerësim në të gjithë qarkun e Durrësit. LSI pretendon se në disa kuti votimi janë konstatuar flet votimi pa vula dhe se ka pasur tentativë për votim më shumë se njëherë nga i njëjti person.

Po ashtu, LSI pretendon se ka pasur mungesë filmimi në qendrën e votimit 1257. Ditën e sotme LSI bëri ankimim dhe për qarkun e Beratit.

Pas