InstaBIZ

‘Love For Sale’ së shpejti albumi i Lady Gaga në bashkëpunim me BennettBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:57 - 19/08/21 |
Opi Nion

Love For Sale (Dashuri në shitje) titullohet albumit i ri i Lady Gaga dhe Tony Bennett. M

Dyshja takohet sërish pas suksesit të vitit 2014 me albumin “Cheek to Cheek”.

Albumi do të dalë më 1 tetor dhe do të jetë një homazh për Cole Porter me duete dhe interpretime solo nga të dy artistët. Kënga e parë që parashikon këtë projekt të ri është dueti “I Get A Kick Out Of You”.

“I Get a Kick Out of You” është një cover nga Cole Porter, i marrë nga muzikali i vitit 1934 “Anything Goes”.

Ndërkohë njoftohet për të gjithë artdashësit se albumi “Love for sale “do të jetë në dispozicion në edicionin standard, luksoz, vinyl dhe në një kuti koleksioni./Opinion.al

Pas