Bota

Los Anxhelos/Prerje e energjisë dhe ujit kush organizon festa në shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:09 - 06/08/20 |
Opi Nion

Qyteti i Los Anxhelosit ka vendosur të ndëshkojë të gjithë ata që organizojnë festa të mëdha duke mos ndjekur rregullat anti Covid.

Autoritetet do të jenë të gatshme të presin energjinë elektrike dhe ujin në të gjitha banesat dhe vilat ku policia raporton se organizohen festa të mëdha.

Ky kërcënim bëhet me qëllim për të frenuar përhapajen e festive në SHBA, ku masat e distancimit social nuk po respektohen. “Janë situata të papërgjegjshme që mund të kushtojnë edhe jetën e shumë qytetarëve. Ky nuk është një vendim për takimet e vogla në shtëpi, për grumbullimet në festa që na rrezikojnë të gjithëve”, ka thënë kryebashkiaku i qytetit Eric Garcetti./Opinion.al

Pas