-Jetë dhe Stil

Lombardia hap diskotekat më 10 Korrik, por maskat mbeten të detyrueshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:26 - 29/06/20 |
Opi Nion

Lombardia një nga zonat më të prekura nga koronavirusi është tahsmë në fazën e tretë të hapjes.

Sipas vendimit të presidentit të rajonit  Attilio Fontana, nga data 10 Korrik do të hapen diskotekat, sallat e kërcimit si dhe aktivitetet sportive. Por të paktën derinë 14 Korrik do të jetë e detyrueshmë mbajtja e maskës edhe në ambiente të hapura.

“Pavarësisht bezdisë që jep maska në vapën e korrikut jam i idesë që duhet të vijojmë me mbajtjen e saj deri në 14 Korrik” ka shkruar presidenti i rajonit të Lombardisë Attilio Fontana në Facebook. “Bën vapë, shumë vapë, por këshilla e virologëve është që të mbajmë ende masat kundër infektimit dhe para së gjithash maskat “, ka shkruar ai duke publikuar një foto ku shfaqet me maskë./Opinion.al

Pas