Sport

“Lojtari i Vitit”/ Këta janë tre finalistët për çmimin e UEFA-s


               Publikuar në : 21:05 - 15/08/19 |
Opi Nion

Tre finalistët për finalistët për çmimin e UEFA-s, “Lojtari i Vitit”, i cili do të jepet për edicionin 2018-2019, janë Lionnel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk.

Fituesi do të bëhet publik në mbrëmjen e 29 gushtit në Montecarlo, gjatë ceremonisë për shortin e fazës së grupeve të Champions League. Van Dijk cilësohet si favorit, edhe sepse ishte një prej pikave më të forta të Liverpool, në fitimin e Champions.

Mbrojtësi është vlerësuar si lojtari më i mirë i finales dhe Superkupës së Europës. Këtë vit,holandezi sfidon dy nga lojtarët më të mirë në botë, Messin dhe Ronaldo./ Opinion.al E.Xh.

Pas