Aktualitet

Lobimi rus/ Majko: PD të japë llogari. Alibeaj: Më në fund Pandit i qenka shëruar gojaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 15/09/22 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë lidhur me akuzën se PD-ja ka marrë 500 mijë dollarë nga Rusia. Ka qenë deputeti i PS, Pandeli Majko që ka replikuar me Enkelejd Alibeajn. Gjatë fjalës së tij Majko kërkoi që Partia Demokratike të japë llogari për këtë çështje.

“Besoj që sot në kufijtë 24 orëve, drejtuesit e PD, me ose pa zyra e dinë shumë mirë që PD ka marrë rreth 500 mijë nga fondet ruseve, mirë do ishte që kur flasin për fondet europiane, të flasim dhe për fondet anti europiane, nuk mbyllet me ironi, përpara se t’i kërkoni Beqes sonë, po Beqes suaj, dhe ky nuk është jë faj individual, është një akuzë e konfirmuar nga administrata amerikane”, tha Majko.

Sakaq Majkos i është kundërpërgjigur Enkelejd Alibeaj. “Më në fund Pandit i qenka shëruar goja se për çështje delikate, i vetmi që nuk duhet të fliste nuk duhet të ishe ti, se e di një gjë që është një makinacion që mungon sot, po si i vjetër në politikë, së paku prit dhe ca orë se do të përgënjeshtrohet, dhe shko prap të dentisti”, tha Alibeaj.

 

Pas