Aktualitet

Live/ Studentët marshojnë drejt Ministrisë së Arsimit, bllokohet Tirana


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:42 - 07/12/18 |
b.f

Studentët janë duke marshuar drejt Ministrisë së Arsimit. Janë studentët e Inixhinierisë së Ndërtimit dhe ata të Arkitekturës që në këto momente jane ulur të rrethrrotullimin e Zogut të Zi. Me pas ata do marshojne drejt Rruges se Durresit, para Ministrise se Arsimit.

Nga ana tjeter ne Bulevard marshojne studentet e degeve te tjera te Politeknikut. Pasi qendrojne disa minuta para Kryeministrise marshojne dhe ata drejt Ministrise.

Pas