Aktualitet

Live/ Prezantohet Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 07/10/21 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit po prezantohet Drejtori i ri i Policisë së Shtetit Gledis Nano, i cili mori detyrën një ditë më parë.

Gledis Nano do të drejtojë Policinë e Shtetit duke zvendësuar kështu, Ardi Veliun.

Kandidatura e tij u firmos nga zv/Kryeministri Arben Ahmetaj në mungesë të Kryeministrit Edi Rama.

Para se të merrte detyrën e drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka qenë drejtor i strukturës së anti-Terrorit.

Emri i Gledis Nanos spikati publikisht veçanërisht në operacionet e kthimit të grave dhe fëmijëve nga kampet e refugjatëve në Siri. Pikërisht për kontributin e tij në luftën kundër terrorizmit, në muajin gusht, Geldis Nano u vlerësua me një çertifikatë mirënjohjeje nga Ambasadorja Yuri Kim, në emër të Qeverisë Amerikane./Opinion.al

Pas