Emisionet

Opinion – Tërmeti, kush po arrestohet?


               Publikuar në : 11:42 - 17/12/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e 16 dhjetorit në programin “Opinion” u diskutua lidhur me arrestimet e bëra pas tërmetit.

Çfarë ka ndodhur me hetimet, kush po arrestohet, a po kapen përgjegjësit që kanë dhënë lejet dhe kanë bërë planifikimin urban, dhe çfarë pritet të ndodhë ishin disa nga çështjet e diskutuara nga Klodiana Lala, Astrit Nixha, Ledio Braho dhe Mentor Kikia.

Në pjesën e tretë u transmetua intervista e një arkitekti të njohur italian, Antonio Iraci, i cili flet për problematikën sizmike në Shqipëri dhe për faktin pse Shqipëria në shumicën e goditjeve është e pambrojtur nga goditjet sizmike dhe sesi duhet vepruar që në të ardhmen të mos kemi sërish probleme të ngjashme.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

Pas