-Kulturë

Live nga Nju Jorku/ Blendi Fevziu në paradën e shqiptarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:37 - 11/06/22 |
Opi Nion

Gazetari Blendi Fevziu ka shpërndarë live nga Nju Jorku pamje të paradës së shqiptarëve, një nga aktivitetet më të rëndësishme të komunitetit shqiptar në SHBA.

Sikurse shprehet gazetari në një video të ndarë në rrjetet sociale, kjo paradë organizohet çdo vit në qershor në “Sixth Avenue”.

Kjo paradë priet të zgjasë rreth 1 orë dhe organizohet nga shqiptarë nga të gjitha trojet, që jetojnë në SHBA, ku marrin pjesë të gjitha organizatat shqiptare atje./Opinion.al

Pas