Rajoni

Lista Serbe: Vuçiç dhe ekipi negociator ruajtën letërnjoftimet serbeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:56 - 27/08/22 |
Opi Nion

Marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet identifikuese është mirëpritur dhe nga Lista Serbe e cila shprehet se kjo gjë ruan paqen dhe stabilitetin në Kosovë.

Partia e drejtuar nga Goran Rakiç thotë se kjo marrëveshje ruan edhe dokumentet identifikuese të serbëve të Kosovës.

“Për serbët që jetojnë në Kosovë dhe Metohi kjo është e një rëndësie të paçmueshme, sepse populli jonë e di më së miri se sa netë pa gjumë, shqetësime dhe ankthe janë pas nesh në pritje të 1 shtatorit dhe masave të njëanshme të shpallura nga Prishtina me tensionet në veri”, thotë Lista Serbe duke shtuar se Vuçiç “me qëndrimin e tij të vendosur dhe të palëkundur ka mbrojtjur interesat kombëtare, mbi të gjitha të serbëve të Kosovës dhe Metohisë”.

Pas