Aktualitet

Lista/ Emrat që kandidojnë për anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 15/07/21 |
Opi Nion

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë Partia Demokratike ka publikuar emrat e të gjithë kandidatëve për anëtarë të Këshillin Kombëtar.

Nga lista e plotë e kandidatëve do të zgjidhen 300 anëtarë të Këshillit Kombëtar. Sakaq, mësohet se nga 300 anëtarët, që do të zgjidhen, jo më pak se 30% do të jenë femra dhe jo më pak se 15% të rinj deri në 35 vjeç.

Emrat e kandidatëve për Këshillin Kombëtar janë propozuar në mbledhjen e sotme, ndërsa përzgjedhja do të bëhet në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, që do të mbahet ditën e shtunë.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pas