Aktualitet

Lista e Plotë/ Nga nënkryetarët tek sekretariatet e PDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:55 - 03/06/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka zgjedhur sot nënkryetarët dhe Sekretarin e Përgjithshëm.

Pas përfundimit të numërimit të votave, PD do të ketë Sekretar të përgjithshëm Flamur Nokën, dhe nënkryetarë Luçiano Boçi dhe Oerd Bylykbashi.

Gjithashtu, në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar është votuar edhe për sekretariatet si më poshtë:

Për Sekretar për Organizatat Partnere

Megi Balliu

Sekretar për Transparencën, luftën kundër Korrupsionit dhe Rikthimin e Pronave

Lediana Mandia

Sekretar për të Drejtat e Njeriut

Bislim Ahmeti

Sekretar për Organizimin

Ervin Minarolli

Sekretar për Integrimin Europian

Edmond Spaho

Sekretar për Marrëdhënie Publike

Jola Hysaj

Sekretar për të Përndjekurit Politikë

Lorenc Luka

Sekretar për Emigracionin, Diasporën dhe Organizimin e PD jashtë vendit

Indrit Hoxha

Sekretar për Ligje dhe Çështje Elektorale

Ivi Kaso

Sekretar për Pushtetin Vendor

Ylli Asllani

Sekretar për Kryetar I Gjykatës së Apelit të Partisë

Adriana Kalaja

 

Pas