Aktualitet

Lirohet nga detyra ambasadori i Shqipërisë në OSBE, Igli Hasani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 11/11/21 |
Opi Nion

Është liruar nga detyra ambasadori i Shqipërisë në OSBE, Igli Hasani. Ka qenë presidenti, Ilir Meta, ai që ka dekretuar lirimin nga detyra të zotit Hasani.

Presidenti i Republikës SH.T.Z Ilir Meta, në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh”, nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, pika 2, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, bazuar në propozimin e Kryeministrit, me nr. 4562/1 prot., datë 7.10.2021, ka dekretuar:

Lirimin e zotit Igli Hasani nga detyra e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare, në Vjenë, rezident”-thuhet në njoftimin e bërë nga presidenca./Opinion.al

Pas