Aktualitet

Lirohet ish-deputeti demokrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:20 - 11/07/19 |
Geljano Fataj

Gjykata e Apelit në Shkodër ka liruar ish- deputetin e PD, Bardh Spahia. Gjykata vendosi detyrim paraqitje për të, ndërsa seanca gjyqësore u shty me disa orë.

Bardha Spahia u la pak javë më parë në “arrest shtëpie”, pasi akuzohej për përplasjet mes mbështetësve të opozitës dhe policisë në shkollen “Shejnaze Juka” në Shkodër, e cila ishte percaktuar si KZAZ në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Në sallën e gyqit ka qenë prezente edhe kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi bashkë me avokatët e ish-deputetit demokrat, Ivi Kaso dhe Ledio Nuraj./ Opinion.al

Pas