-U tha në Opinion

Lindi, shqiptari që ka udhëtuar në 90 vende të gjithë kontinenteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:19 - 08/07/20 |
Opi Nion

Lindi Sadriu, me profesion konsulent ndërkombëtaër për programin e migrimit dhe shtetësisë së rezidencës ka jetuar për një periudhë të gjatë në Australi. Ai është shprehur se në Australi ka një komunitet të konsiderueshëm shqiptarësh. “Ekziston një komunitet i konsiderueshëm shqiptarësh në Australi, i cili në 20 vtiet e fundit është rritur, i përvërë kryesisht nga korçarët, presparët dhe shqiptarët e Mitrovicës”, tha Sadriu.

Por i tërhequr nga udhëtimet, ai ka thënë se ka patur mundësinë të vizitojë rreth 90 vende të botës. Fillimisht për punë e më pas, sepse iu u kthye në pasion.

I ftuar në emisionin “Opinion”, ai ka treguar se veçanërisht e ka tërhequr Afrika. “Çfarë më tërheq është një kulturë e re, zakone të reja, ushqime të reja. Ideja është që ta ekspolorsh, ta ndjesh”, tha Sadriu./Opinion.al

 

Pas