Kryesore

Ligji për ish-të përndjekurit,Tabaku: Paratë e tyre shkojnë për koncesione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 13/09/18 |
b.f

Mazhoranca qeverisë votoi sot në parlament ligjin për ish-të prëndjekurit politik me 74 vota, ndërsa opozita nuk ishte e pranishme në punimet e parlamentit. Nga Durrësit ku u zhvillua takimi i radhës i opozitës, deputetja e PD Jorida Tabaku deklaroi se “kjo mazhoranca po gënjen pasi ka ulur buxhetin për këtë kategori”.

Statusi i plotë i Tabakut në facebook

Vesi del me shpirtin. Kjo mazhorancë do të vazhdojë të gënjejë për sa kohë qendron në pushtet! Kanë buxhetuar 2 mld lekë më pak para për ish të persekutuarit dhe kanë kompensuar 43 mijë të përndjekur më pak se sa e njëjta periudhë e qeverisjes demokratike. Kjo është e vërteta që lexohet në librat e qeverisë dhe jo gënjeshtra që del nga goja e qeveritarëve. Ligji i sotëm që do të miratojnë është vetëm një tjetër sorollatje që do të vonojë dhe do t’i ulë kompensimet e të përndjekurve duke përdorur paratë e tyre për koncesione tek familjet oligarke.

Shifrat jane te qarta! Nuk mund te presim me shume. Ne nuk kishim asnje iluzion! As te perndjekurit tashme.

Pas