InstaBIZ

Ligjërisht e vdekur, Anne Heche do mbahet në jetë për të dhuruar organetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 13/08/22 |
Opi Nion

Aktorja amerikane Anne Heche ka vdekur ligjërisht, por do të qëndrojë në jetë nga makineritë, për të lejuar një dhurim të mundshëm organesh, tha përfaqësuesi i saj.

53-vjeçarja ishte në koma për një javë pasi përplasi makinën e saj në një shtëpi në Los Angeles.

“Sot humbëm një dritë të ndritshme, një shpirt të sjellshëm dhe të gëzuar”, tha familja e saj në një deklaratë të premten.

Sipas Departamentit të Zjarrfikësve të Los Anxhelosit (LAFD), automjeti i Heche “shpërtheu në zjarr të fortë”, të cilit 59 zjarrfikësve iu deshën më shumë se një orë për të shuar plotësisht. Shtëpia dykatëshe ku ajo u përplas, u shkatërrua plotësisht.

Përveç djegieve, aktorja mori  “një dëmtim të rëndë anoksik të trurit”,  kur truri ishte i privuar nga oksigjeni – tha familja e saj.

Sipas BBC, një përfaqësues tha se aktorja e ndjerë është “e vdekur ligjërisht”, por shtoi se trajtimi i saj në jetë do të vazhdojë përkohësisht për të kontrolluar nëse ajo mund të përshtatet me një dhurim të mundshëm organesh.

Heche luajti në disa filma, duke përfshirë edhe Volcano, Donnie Brasco dhe xhirimin e 1998 të Psycho.

Nëna e dy fëmijëve ishte gjithashtu pjesë e Dancing With the Stars, në vitin 2020.

Në fundin e viteve’90 ajo pati një lidhje me prezantuesen e njohur Ellen DeGeneres./Opinion.al

 

Pas