Kryesore

Liga e Kombeve, Franca fiton përballë Spanjës dhe merr trofeun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 10/10/21 |
Opi Nion

Franca është shpallur fituese e edicionit të dytë të Ligës së Kombeve duke mposhtur me përmbysje në finalen e madhe Spanjën me rezultatin 2-1.

Spanjollët shënuan të parët me anë të Mikel Oyrazabal, por vetëm dy minuta më pas, Karim Benzema barazoi për francezët. Në minutën e 80-të, Kilyan Mbappen shënoi sërish përballë portierit Unai Simon, duke u dhënë kështu fitoren francezëve./Opinion.al

Pas