-U tha në Opinion

Lidhjet me ish-agjentin e FBI, Vangjeli: Duçka ish-zyrtar i lartë i LSIBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:55 - 24/01/23 |
el ida

Gazetari Lorenc Vangjeli, ndërsa ka komentuar aktakuzën e ngritur ndaj ish-zyrtarit të FBI Charles Mc Gonigal dhe lidhjet e tij në Shqipëri, tha se Dorian Duçka një prej personave të kontaktuar Mc Gonigal, ishte një ish-zyrtar i lartë i LSI.

Vangjeli u shpreh se Duçka ishte njeri me lidhje në fushën e biznesit dhe diplomacisë.

“Duçka ishte një zyrtar i lartë i LSI, ekspert për ekonominë, zv.ministër në qeverinë Rama 1, prezantuar nga LSI. Më pas, u largua në Berlin. Ishte njeri me njohje dhe lidhje në dipolmacinë ndërkombëtare dhe biznes”, tha Vangjeli./Opinion.al

 

Pas