Aktualitet

Liderët e BE anuluan konferencën, gazetarja: Jemi të poshtëruar! Rama: Ndihen keq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 23/06/22 |
Opi Nion

Liderët e BE-së anuluan konferencën për gazetarët, pas përfundimit të samtit gjë që ka sjellë edhe zhgënjim te gazetarët.

Ishte një gazetare nga Maqedonia e Veriut, e cila në konferencën e Ramës, Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se ata u ndjenë të poshtëruar, ndërsa pyeti tre liderët e Ballkanit Perëndimor se pse ndodhi kjo gjë.

Gazetarja: Jemi poshtëruar nga liderët e BE-së! Pse mendoni se e bënë apo nuk kishin diçka për të na thënë!

Rama: Ishin inteligjentë se nuk mbajtën një konferencë për shtyp, tregojnë atë që janë, njerëz që ndihen keq për atë që po ndodh.

Pas