Kronikë

Lezhë/U përplas nga furgoni i mallrave, humb jetën kalimtari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:26 - 22/11/20 |
Opi Nion

Një aksident ka ndodhur në autostradën Lezhë- Milot, ku një person ende i paidentifikuar është përplasur nga një furgon pasagjerësh dhe për pasojë ka humbur dhe jetën.  Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një karburanti, ku drejtuesi i furgonit B.Gj. është shoqëruar në polici për sqarimin e aksidentit.

I dëmtuari është dërguar menjëherë në spitalin e Lezhës, por raportohet se atje ka mbërritur i pajetë.

Ky aks, pranë ish-Lezhës është cilësuar edhe si rruga e vdekjes dhe njihet për numrin e lartë të aksidenteve, edhe për faktin që  ka mungesë totale të ndriçimit./Opinion.al

Pas