Kronikë

Lezhë/U arrestua për drogë, hidhet nga dritarja e Drejtorisë së Policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 22/08/21 |
Opi Nion

Pesë persona janë vënë nga pranga pasi në automjetin me të cilin qarkullonin është gjetur lëndë narkotike e ndarë në doza për shitje si dhe një peshore, të cilat u sekuestruan.

Mjeti është ndaluar në fshatin tale të Lezhës, ndërsa të arrestuarit janë: Altin Biçaku, t Fatmir Suti, Ervistjan Gjergji, Bongjov Korriku dhe Arsid Stojani.

“Strukturat e Policisë në DVP Lezhë dhe të Komisariateve në varësi,në bashkëpunim me FNSh Shkodër, në vijim të punës së pandërprerë dhe kontrolleve intensive me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas që qarkullonin në një automjet kishin lëndë narkotike të ndarë në doza gati për ta shitur, kanë organizuar punën dhe në fshatin Tale, Lezhë, kanë lokalizuar dhe ndaluar automjetin e dyshuar.

Gjatë kontrollit në automjetin me drejtues shtetasin Altin Biçaku dhe pasagjerë shtetasit Fatmir Suti, Ervistjan Gjergji, Bongjov Korriku dhe Arsid Stojani është gjetur një sasi lëndë narkotike e dyshuar kokainë , e ndarë në doza gati për shitje dhe një peshore, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin dhe 5 aparate celular.

Në vijim të veprimeve, Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, bënë arrestimin në flagrancë shtetasve: Fatmir Suti, 29 vjeç, Ervistjan Gjergji 23 vjeç, Altin Biçaku, 29 vjeç, Bongjov Korriku 21 vjeç dhe Arsid Stojani 23 vjeç, të gjithë banues në Kurbin”, njoftoi policia. Mësohet se njëri prej tyre ka tentuar largohet duke u hedhur nga dritarja, dhe për pasojë ka marrë disa dëmtime.

“Gjatë kryerjes veprimeve hetimore në ambjentet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, shtetasi Fatmir Suti ka tentuar të largohet duke u hedhur nga dritarja, ku për pasojë ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spitalin e Traumës,Tiranë, pa probleme për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

 

Pas