Aktualitet

Lezhë/ Hyjnë për të vjedhur, grabitësit dhunojnë familjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:29 - 24/05/21 |
Opi Nion

Një bansesë është grabitur mbrëmjen e djeshme në fshatin Spiten në qytetin e Lezhës. Kanë qenë dy persona të cilët kanë hyrë në banesën e Gj.D. dhe dhunuan atë dhe bashkëshorten e tij 47-vjeçare V.D. Sipas policisë autorët mundën të merrnin një sasi parash dhe 2 celularë.

“Më datë 24.05.2021, pas mesnatës, në fshatin Spiten, Lezhë, jemi njoftuar nga shtetasi Gj.D., se dy persona të paidentifikuar kanë vjedhur në banesën e tij duke i dhunuar atë dhe bashkëshorten shtetasen V.D.,47 vjeçe, një sasi lekësh dhe 2 aparate celularë”, njoftoi policia.

Më pas u larguan në drejtim të paditur. Çifti i bashkëshortëve ka njoftuar menjëherë më pas policinë për ngjarjen e ndodhur. Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe ka fiksuar disa prova materiale të lëna në banesë nga grabitësit.

Këto prova do të analizohen dhe do të shërbejnë për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e arrestmin e autorëve. Gjithashtu, janë shoqëruar në komisariat disa persona që dyshohet të kenë dijeni për ngjarjen./Opinion.al

Pas